Divadelní představení z cyklu Hroznolhotských etýd… | KSK Vlčnov

JKweb

F-JK F-KSK dalsi aktivity KSk ParneriObsazenost KSk

 

Na co se těšit v roce 2020_druhá půlka roku

 

Povídání - Tvrdoň výstava

 

Den otevřenýh dveří - opr

 

plakát

 

VLCNOV_logo-300x300  

 

akcev okoli

Unesco Jízda Králů

  

Divadelní představení z cyklu Hroznolhotských etýd…

Chvíle odpočinku, zábavy a spostu smíchu přivezli v sobotu 9. března 2013 do Vlčnova ochotníci z divadelního spolku Hrozen z Hroznové Lhoty. Divadelní představení KONÍČKY pořádali Klub sportu a kultury Vlčnov a místní organizace KDU-ČSL ve Vlčnově v sále KSK.

Ochotnický spolek Hrozen je velmi oblíbené autorské amatérské divadlo, jehož hry jsou vypozorovány z prostředí slovácké vesnice, kde žijí. Osobitým stylem navštěvníkům  představují realitu našeho venkova, ve které nesmí chybět upravená zahrádka před domem a zvědavá sousedka za stolem. To vše je okořeněno jadrnou mluvou skvěle doplňující vesnickou idylku partnerů slavicích čtyřicet let svého manželství se vzpomínkami na naplněné i nenaplněné sny. Realitu,ve které se nachází pohrdání, odsuzování, ale nakonec i vzájemné společné objetí. Velmi vtipně a výstižně si všímají všech současných problémů a každodenních starostí obyčejných lidí z vesnice, skvěle vystihují slovácké charaktery, mluvu, dikci, způsoby myšlení a jednání v každodennostech života.

Koníčky jsou komediálně laděný příběh (a možná i drama) o lidech, kteří žijí aktivně a naplno svoje životy, zítra pro ně znamená asi jako včera a stejně jako dnes. A možná koníčky přinesou ještě další radostné překvapení a zjištění! Jaké třeba? No, že jste to Vy a že je to jak u Vás, pořád moc hodin a malo času. Námět a scénář vyšel z pera Jitky Pavlicové. O hudební doprovod se postaral Josef Fojta.

Diváci nešetřili poznámkami k vtipným postřehům v dialozích herců, ani potleskem, který na závěr vyústil v bouřlivé ovace, a to ve stoje, které si herci zajisté zasloužili.

Divadelní představení spolku Hrozen bývají beznadějně vyprodány v širokém okolí, kde se svými vystoupeními zajíždějí. Podobně tak tomu bylo i při vzácném a ojedinělém hostování ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Jejich představení zaujala a pobavila natolik, že jsou opakovaně zařazována do programové struktury TV NOE, a to i v prestižním silvestrovském vysíláni.

Foto: Rostislav PIjáček

Video: smedoma

 

 

logo nové_KSK

certifikát ic.

Generální partneři

ministerstvo-kulturyzlinsky_kraj

Generální partneři

Logo Z group_nove 2018

Logo Ferromet

hopi

 

Hlavní partneři

CZUB NEW logo BLACK-1

Partneři

Vlcnov_zemedelska

Slovacke strojirny UB

ARAVER CZ

 

   

Mediální partneři

 
    YCH5SYRE Logo Radio Čas pro radost  
         
      CRo_Zlin_Z_RGB  
    Pořadatelé:    
    logo nové_KSK    

spolecnost_jizdy_kraluobec            

 

 

           banner4_234x60        

Mikroregion Východní Slovácko

Východní Morava

       

-------------------------------

ic

 

 

MIC Uherský Brod

MICUherské Hradiště

MIC Hluk