Jízda králů ve Vlčnově - program 2013 | KSK Vlčnov

Jízda králů VLčnov - autobusová doprava 2016

 

Skladacka obecna 2016 CZ 4_1Skladacka obecna 2016 CZ 4_2

 

FOTOGREGOR - REKLAMA

Snímek1

Snímek2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

akcev okoli

Unesco Jízda Králů

  

Program 2013

J í z d a k r á l ů v e V l č n o v ě
24. – 26. 5. 2013

Jizda kralu plakat.inddPlakat A2.indd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Král: Ondřej Darek Franta, Sportovní čp. 880, 11 let, roč.

2002
Pobočníci: Stanislav Kučera, Radim Leško
Ročník 1995:

Bednařík Marek

Bilavčík Radek

Fibichr Jan

Chvilíček Dušan

Kubal Pavel

Kučera Stanislav

Lekeš Petr

Leško Radim

Macek Libor

Machala Dušan

Mikulec Michal

Omelka Bronislav

Podškubka Ondřej

Šobáň Petr

Zhoř Jan

 
 

Pátek 24. 5.

 17. 00 hodin – Galerie na Měšťance
Vernisáž výstavy – Karel BenešVýtvarná tvorba vlčnovského rodáka

 20.00 hodin – Klub sportu a kultury
Verbíři z Uherskobrodska VIII. - regionální kolo soutěže tanečníků verbuňku
autoři: Antonín Stašek, Libor Moštěk
moderuje: David Pavlíček
účinkují: FS Pentla Boršice, CM Mladí Burčáci, FS Kašava

Beseda u cimbálu

20.00 stadion TJ
Taneční zábava
účinkují: rockové skupiny

 Sobota 25. 5.

14. 00 – 17. 00 hod. – památkové usedlosti

čp. 65

světnice - výroba růžiček na výzdobu koní -Marie Tomalová, Anna Vlachynská

dvůr řezbářské práce – Jiří Veselý, Uh. Brod
čp. 739 (pod kostelem) – vyšívání na výřez – Miroslava Mikuličková
čp. 57 – světnice – výroba voniček – Marie Skrežinová

 

14. 00 hodin – obec
Jarmark
Park, Náves (u KSK), Za kostelem – ostatní

autorka: Petra Brandysová-Kučerová

 

14. 00 hodin, 14. 30 hodin, 15. 00 hodin
Zpívání po dědině
autoři: Petr Pančocha, Petr Mikulec
14.00 hod. Park- U kameňa -zahájení jarmarku 
účinkující: 1. MS Vlčnov, 2.Vlčnovské búdové umělkyně 3. Sbor Kašava

14. 00 hod. Náves
účinkuje: DH Vlčnovjané , DFS Kašava
Park u čp. 65
14.00 h DH Rozmarýnka – natáčení televizí Šlágr
 

14. 00 hodin park

U nás ve Vlčnově
velkoformátové fotografie s tradiční tématikou


14.00 – 15. 20 hod. – amfiteatr V Jamě

Přišli hosté zdaleka i zblízka

pořad hostujících souborů

autor: Petr Mikulec

moderuje: Martin Jakšík

účinkují: FSk Ruská Poruba, FS Kohoutek, FS Kašava

 

15. 30. 00 hodin – amfiteátr V Jamě
Vitajte ve Vlčnově – folklorní pořad vlčnovských souborů, sborů, muzik a hostů

autorka: Marta Kondrová
moderuje: Jakub Šustr

účinkují: DFS Čerešničky, DFS Vlčnovjánek, FS Vlčnovjan, Mužský sbor Vlčnov, Vlčnovské búdové umělkyně, CM Čardáš, CM Durancia

 

17. 00 hod. – amfiteatr V Jamě

Pomáhat a pálit – pořad o pálení a pálenicích

autoři: Jiří Severin, Ivo Frolec

moderuje: David Pavlíček, Martin Rezek

Účinkují: Vlčnovské búdové umělkyně, CM Čardáš Vlčnov, Štrajchkapela Kněžpole, CM a HM Kašavy, MS Strání – SEN, ŽS NETÁTA Strání

 

18. 30 hodin – Klub sportu a kultury
Předání vlády králů
17. 30 – 18.45 – Vyhrávání u domu krále – CM Kašava
18. 30 – 19. 30 hodin – DH Vlčnovjanka
20. 00 – 21. 00 hodin – pořad Předání vlády králů
autorka, moderátor: Marta Kondrová, David Pavlíček
účinkují: družina legrútů ročníku 1995, děvčata ročníku 1995, král r. 2012 – Martin Matušík, král r. 2013 – Ondřej Darek Franta, CM Čardáš, DH Vlčnovjanka, FS Vlčnovjan

 

21. 00 hodin – Klub sportu a kultury
Taneční zábava při dechové hudbě Vlčnovjanka


 od 19. 00 – vinohradnický areál – búdy

Do bílého rána
-
volná zábava při cimbálových muzikách
hrají: CM Burčáci a CM Mladí Burčáci

 

Neděle 26. 5.
 
8. 00 hodin – obec
Jarmark
autorka: Petra Brandysová- Kučerová

9. 30 hodin – 13. 00 hodin
Zpívání po dědině
Park – U kameňa
FSk Ruská Poruba – 9. 30 h, FS Kohoutek Pardubice – 9.50 h, Gajdoši z Kopanic-10.15h
Náves
MS Vlčnov-9.30h, Kašava-9.45, Drmolice-10.00, Ruská Poruba-10.20, FS Kohoutek-10.50, MS Výhonek Opava-11.15, Gajdoši-11.30, MS Vlčnov -12.00
moderuje: D. Pavlíček (rámcový komentář o tradici jízdy králů)

Park u čp. 65
DFS Skoronice – 10.00h (6min jízdokrálové pásmo), Gajdoši z Kopanic -10.15h, Drmolice-10.40, DH Vlčnovjanka (od 11. 00 hod.)
U Galerie na Měšťance
Výhonek Opava-9.30h, Kašava -10.15, Výhonek Opava-12.00 – do jízdy králů
U obecního úřadu – CM Burčáci- 10.00h
U dolní hospody – DH Vlčnovjané – 9. 30 hod.
autor: Pet Pančocha, Petr Mikulec,

8.00 hodin – kostel sv. Jakuba Staršího
Slavnostní mše svatá
- za královskou družinu a děvčata ročníku 1995, za krále Ondřeje Darka Frantu

9. 00 hodin – obec
Průvod královské družiny a krále
- k OÚ a přijetí u starosty obce
autoři: Antonín Pavelčík, Josef Kužela

9. 00 – 16. 00 hodin – památkové usedlosti

čp. 65

světnice - výroba růžiček na výzdobu koní -Marie Tomalová, Anna Vlachynská

dvůr řezbářské práce – Jiří Veselý, Uh. Brod

dvůrStrojení koní jezdce-Dušan Chvilíček (růžičky navíc pro rozebráníveřejnosti)
před domem -Strojení vozu předlegrúty
čp. 739 (pod kostelem) – vyšívání na výřez – Miroslava Mikuličková
čp. 57 – světnice – výroba voniček – Marie Skrežinová


 

9. 30 hodin – ul. Sportovní čp. 880
Vyhrávání u královského domu 
CM Mladí Burčáci

 

10. 00 hodin – kostel sv. Jakuba Staršího
Mše svatá

11. 00 hodin – amfiteátr V Jamě
Zpívání pro krála
pořad hostujících souborů, sborů a muzik 
autoři: Jiří Jilík
moderuje: Vladimír Doskočil
účinkují: DFS Čerešničky, DFS Vlčnovjánek, CM Čardáš, Vlčnovské búdové umělkyně, MS Vlčnov, FS Vlčnovjan, FSk Ruská Poruba, FS Kašava, FS Kohoutek, FS Kopaničár St. Hrozenkov, FS Spinek Vnorovy, ŽS Drmolice Polešovice

od 11. 30 hodin – obec
Jízda králů 
trasa: ul. Sportovní čp. 880, J. Plesla na křižovatku, ul. Hlucká ke hřbitovu a zpět na křižovatku, ul. Masarykovou ke kapličce, zpět od kapličky ul. Masarykovou (za předlegrúty na voze a krojovaným průvodem) kolem pekárny k amfiteátru, prezentace v amfiteátru – královská “trojice”, jezdci zůstávají na křižovatce – vyvolávají, čekají na krále, král s pobočníky – od amfiteátru stejnou cestou zpět na křižovatku přidávají se k jezdcům, doprovodí krále domů

14. 30 hodin – obec
Krojovaný průvod
autoři a spolupráce: Zdenka Brandysová, Josef Kašpařík, Josef Kužela, Petr Mikulec, Roman Zemek, Petr Pančocha
moderuje: Jiří Jilík

trasa: od kapličky v ul. Masarykové, kolem pekárny k amfiteátru, prezentace v amfiteátru, ul. Rybářskou, na hl. křižovatku a na Náves 

15. 30 hodin – amfiteátr V Jamě
Královský vínek
závěrečné představení královské družiny a krále
autorka: Marta Kondrová
moderuje: Jiří Jilík

 16.00 hodin – amfiteatr V Jamě
Muzikantská rozlúčka
taneční zábava
účinkuje: DH Vlčnovjanka

Výstavy při jízdě králů

Galerie na Měšťance
Karel Beneš – výtvarná tvorba
-vernisáž 24. 5. 2012 v 17. 00 hodin
Vlčnovský kroj a jeho vývoj
stálá expozice

Park

U nás ve Vlčnově
velkoformátové fotografie s tradiční tématikou

Hospodářská usedlost čp. 65
stálá expozice tradičního bydlení
ukázka výroby růžiček na výzdobu koní
ukázka řezbářské práce Jiřího Veselého
zdobení koně a výjezd jezdce na jízdu králů

Hospodářská usedlost čp. 57
stálá expozice tradičního bydlení, hospodářství, kovářství a včelařství
ukázka výroby voniček

Usedlost čp. 739 (pod kostelem)
expozice tradičního bydlení
ukázka vyšívání na výřez

Muzeum lidových pálenic – stodola usedlosti čp. 65
stálá expozice podomácké výroby destilátů

Mokrá varianta:

Sobota: Koncert dechové hudby – KSK, 14. 30 hodin
Vitajte ve Vlčnově – KSK, 16. 00 hodin
Předání vlády – KSK, 18. 30 hodin
Do bílého rána – Sokolovna, 19. 00 hodin

Neděle: Zpívání pro krále – KSK, 11. 00 hodin
Zpívání po dědině – Sokolovna, 14. 00 hodin
Koncert dechové hudby– Sokolovna, 16. 00 hodin

Vstupné

Pátek 100,- Kč Verbíři z Uherskobrodska VIII. a beseda u cimbálu

Sobota 150,- Kč Předání vlády, vstupenka s místenkou

Neděle 150,- Kč celodenní vstupné dospě
100,- Kč celodenní vstupné děti od 10 do 15 let, důchodci
zdarma děti do 10 let a držitelé ZTP/P po předložení průkazu


 

Změna programu vyhrazena .

 

 

KSK Logo barevné-RGB

certifikát ic

logo-Rok-lid-arch

Připojujeme se k Roku lidové architektury Čech,  Moravy a Slezska.

Generální partneři

ministerstvo-kulturyzlinsky_kraj

 

obec

Z.Group Veselí

hopi

logo

Hlavní partneři

Logo-cmyk

NAVOS logo CMYKKovář plus

Partneři

vhs plus

 

      Baťa logo Maven
      nove_logo_350px  
      RUMPOLD UHB ASE  
     

ČSAD Vsetín

   
      sběrné suroviny  
      Beze jména  
     

Mediální partneři

 
      CRo-Brno-H-RGB Radio Proglas  
      RZ_LOGO_bezfrekv_pozitiv_negativ-fucsie Logo Radio Čas pro radost  
      RockMax_Logo_Horizont_Bez-frekv.pozitiv-negativ logo  
      1004-Logo_Noe_I    
      banner4_234x60  
           
      Další partneři  
      spolecnost_jizdy_kralulogo-1400pix  
      P1250511 bez názvu  
     

Mikroregion Východní Slovácko

Východní Morava

 
     

-------------------------------

ic

 

 

MIC Uherský Brod

MICUherské Hradiště

MIC Hluk