Program Jízdy králů | KSK Vlčnov

 

Jizda kralu dvojlist 100x210 2017.inddF-JK F-KSK dalsi aktivity KSk ParneriObsazenost KSk

 

 

 

 

akce 2017_leden-červenakce 2017_červenec-prosinec

akcev okoli

Unesco Jízda Králů

  

Program Jízdy králů

Jízda králů se koná 29. – 31. 5. 2015

 

Podrobný program Jízdy králů 2015

 

 

Předběžný program J í z d y   k r á l ů   v e   V l č n o v ě
29. – 31. 5. 2015

 

Pátek 29. 5.

 17. 00 hodin – Galerie na Měšťance
Daniela Benešová obrazy, grafika
Vernisáž  – účinkují CM Čardáš

 20.00 hodin – Klub sportu a kultury
Verbíři z Uherskobrodska X.
 regionální kolo soutěže tanečníků verbuňku
autoři: A. Stašek, Jiří Ulčík
moderuje: L. Šimeček
účinkují: CM Mladí Burčáci, verbíři a hosté
Beseda u cimbálu

20.00 stadion TJ
Rocková taneční zábava
účinkují: Reflexy originál, Gong

 Sobota 30. 5.
14. 00 – 17. 00 hod. – památkové usedlosti
Oživené památky

čp. 65

světnice - výroba růžiček na výzdobu koní – Pavla Kučerová, Jitka Mikulcová

dvůr      –  malování ornamentu – Marie Holubíková

                – malování keramiky – Věra Marková
 

čp. 739 (pod kostelem) – vyšívání na šicím stroji – Anna Chovánková
                                      – háčkování – Jana Mikulcová
 

čp. 57 – světnice            –výroba kovové krajky – Magda Jakubová

                                      – výroba pentlení vlčnovského věnce – Kristýna Petříčková
autorka: Olga Floriánová

 

 

14. 00 hodin – obec
Jarmark
Park , Za kostelem

Náves –   řezbářské práce – Vít Vavřiník

  • kovářské práce
  • práce na hrnčířském kruhu
     

autorka: Petra Brandysová-Kučerová, Sabina Mikulcová

Zpívání po dědině
 

14.00-15.30 hod. Náves 
DH Vlčnovjané
 

14. 00 – 15. 30 hodin

Park u čp. 65 , Park- U Kameňa

MS Vlčnov, Vlčnovské búdové umělkyně,

 

autor: Petr Pančocha, Josef Maňásek, Jiří Ulčík
 

 

14. 00 hodin  park

U nás ve Vlčnově
velkoformátové fotografie  s tradiční tématikou 

 

16. 00 hodin – amfiteátr V Jamě
Vitajte ve Vlčnově – folklorní pořad vlčnovských souborů, sborů, muzik a hostů

autorka: Gabriela Směřičková

asistence: Antonín Juriga
moderuje:  Marcela Ulčíková, Martin Jakšík

účinkují: DFS Čerešničky, DFS Vlčnovjánek, DFS Šohájek, DCM Vlčci, FS Vlčnovjan, Mužský sbor  Vlčnov, Vlčnovské búdové umělkyně, CM Čardáš,  FS Kopaničiar z Myjavy

 

 

 Klub sportu a kultury
18. 30 DH Vlčnovjanka
20. 00  Předání vlády králů
autoři:  Marta Kondrová, David Pavlíček

inspice: Vlastislav Vlk
moderátor: Ladislav Šimeček
účinkují: družina legrútů ročníku 1997, děvčata ročníku 1997, král král r. 2014 František Šobáň, král r. 2015 – Ondřej Mikulec, MS Vlčnov, CM Čardáš, DH  FS Vlčnovjan

 

21. 00 hodin Taneční zábava
při dechové hudbě Vlčnovjanka


od 19. 00 – Vinohradnický areál – Búdy

Do bílého rána
volná zábava při cimbálových muzikách
hrají: CM Burčáci a CM Mladí Burčáci

 

 

 

 

Neděle 31. 5.
 
8. 00 hodin – obec
Jarmark
Park, Za kostelem
Náves
řezbářské práce – Vít Vavřiník
          
bednářské práce – Josef Fryzelka
          kovářské práce
          práce na hrnčířském kruhu

autorka: Petra Brandysová-Kučerová, Sabina Mikulcová

8.00 hodin – kostel sv. Jakuba Staršího
Slavnostní mše svatá
za královskou družinu a děvčata ročníku 1997 a za  krále Ondřeje Mikulce
Průvod královské družiny a krále
od kostela k obecnímu úřadu
autoři: Antonín Pavelčík, Josef Kužela

9. 00 – 16.00
Oživené památky

Památkové usedlosti čp. 57, 65 a 739
r
ukodělné ukázky-viz sobotní program
autorka: O. Floriánová

9.00 hodin
Památková usedlost čp. 65

zdobení vozu předlegrútů
autor: Miroslav Knotek

Zpívání po dědině
Náves

10.00 – 11.00 – DH Vlčnovjané, 11.30 – 12. 30 – DH Vlčnovjanka
Park – U kameňa,  Park u čp. 65, u Galerie na Měšťance
od 10.00 hod- MS Vlčnov, MS Krasavci z Ostrožské Nové Vsi, MS Šardice, MS Hroznová Lhota, ŽS Ratíškovice
U obecního úřadu
10. 00 hod. CM Burčáci
U královského domu
od 9.00 hod CM Čardáš
Seřadiště průvodu
od 13. 45 DH Vlčnovjané
autoři: Petr Pančocha, 
Josef Maňásek, Jiří Ulčík

 


 

10. 00 hodin – kostel sv. Jakuba Staršího
Mše svatá

10. 00-14.00 hodin – amfiteátr V Jamě
Zpívání pro krála
pořad domácích a hostujících souborů, sborů a muzik
 
Když jsem byl malučký dětské soubory
DFS Čerešničky, DFSVlčnovjánek, DCM Vlčci,  DFS Veleťánek, DFS Suchovjánek
připravily:  Olga Floriánová, Barbora Chvilíčková
moderuje: Jiří Jilík

Hrajte mně husličky , k životnímu jubileu Lubomíra Málka
CM Olšava, FS Olšava
moderuje: Miroslav Potyka

Maloval maléř…  přátelství Joži Uprky a Josefa Zemka
CM Čardáš,  FS Vlčnovjan, MS Malina Kozojídky, Fsk Suchovjan, FS Vonica Zlín, FS Olšava
autor: Jiří Jilík
moderuje: Jiří Jilík, Antonín Mička

Okénko hostů
FS Kopaničiar z Myjavy

od 11. 30 hodin Obec
Jízda králů 
Trasa: Od královského domu v ul. Masarkova čp. 722, ulicí Tyršovou do ulice Kaunicova, dále ul. Kaunicovou na ul. Brodskou k hlavní křižovatce, dále ul. J Plesla k prodejně potravin, zde se otáčí a vrací se zpět ul. J Plesla na hlavní křižovatku, odbočuje vpravo a pokračuje k hřbitovu, zde se otáčí a vrací zpět na hlavní křižovatku, odbočuje do ul. Masarykovy, ul. Masarykovou jedou k odbočce do ul. J. Uprky na seřadiště průvodu. Zde se řadí za krojovaný průvod. Za krojovaným průvodem projíždí ul. Masarykovou na hlavní křižovatku, královská trojice se u pekárny odpojuje a vjíždí k amfiteátru, kde účinkuje, poté se vrací zpět k ostatním jezdcům, kteří čekají na hlavní křižovatce. Jezdci doprovází krále zpět ke královskému domu. 
 

14. 30 hodin
Krojovaný průvod
Trasa: Řazení v ul. Masarykově u odbočky do ul. . Uprky, průvod jde ul. Masarykovou na hlavní křižovatku, odbočuje vpravo do ul. Brodské a vzápětí do ul. Rybáře odtud se stáčí do amfiteátru, kde končí krátkým vystoupením zúčastněných na pódiu.
autor: Kamil Gyuricsek
spolupráce:  Josef Kašpařík, Zdenka Brandysová, Josef Kužela
moderuje: Jiří Jilík a Miroslav Potyka

15. 30  hodin – amfiteátr V Jamě
Královský vínek

závěrečné představení královské družiny a krále
autorka: Marta Kondrová
moderuje: Jiří Jilík

 16.00 hodin – amfiteátr V Jamě
Muzikantská rozlúčka

taneční zábava s  DH Vlčnovjanka a DH Drietomanka

16. 00 Náves
S pěsničků sme sa sešli, s pěsničků sa rozejdem
volné vystoupení účinkujích

Výstavy při jízdě králů

Galerie na Měšťance
Daniela Benešová – obrazy, grafika
vernisáž 29. 5. 2015 v 17. 00 hodin
Vlčnovský kroj a jeho vývoj
stálá expozice

Park naproti kostela
U nás ve Vlčnově
výstava velkoformátových fotografií

Hospodářská usedlost čp. 65
stálá expozice tradičního bydlení

Hospodářská usedlost čp. 57
stálá expozice tradičního bydlení, hospodářství, kovářství a včelařství

Slovácká jizba pod kostelem, čp. 739
expozice tradičního bydlení

Muzeum lidových pálenic, stodola usedlosti čp. 65
stálá expozice podomácké výroby destilátů
 

Mokrá varianta:

Sobota:      Koncert dechové hudby – KSK, 14. 30 hodin
                   Vitajte ve Vlčnově – KSK, 16. 00 hodin
                   Předání vlády – KSK, 18. 30 hodin
                   Do bílého rána – Sokolovna, 19. 00 hodin

Neděle:       Jízda králů – zkrácená trasa – od domu krále na hl.křižovatku, dále ul. J. plesla ke Keramice Moštěk, zpět na hl.křižovatku, dáleke hřbitovu a do KSK
                   Zpívání pro krále – KSK, 11. 00 hodin
                   Královský vínek – KSK, 15. 30 hodin
                   Zpívání po dědině – Sokolovna, 14. 00 hodin              
                  Koncert dechové hudby– Sokolovna, 16. 00 hodin
                  

Vstupné

Pátek                            100,- Kč     Verbíři z Uherskobrodska IX.
Sobota                 150,- Kč     Předání vlády, vstupenka s místenkou
Neděle                 150,- Kč     celodenní vstupné dospělí
                            100,- Kč     celodenní vstupné děti od 10 do 15 let, důchodci
                            zdarma       děti do 10 let a držitelé ZTP/P po předložení průkazu

 

Změna programu vyhrazena .

 

KSK Logo barevné-RGB

certifikát ic

logo-Rok-lid-arch

Připojujeme se k Roku lidové architektury Čech,  Moravy a Slezska.

Generální partneři

ministerstvo-kulturyzlinsky_kraj

Z.Group Veselí

hopi

 

Hlavní partneři

Logo-cmyk

NAVOS logo CMYK

Partneři

 

 

      sponzor_14
      Město Cvikov nove_logo_350px  
      ASE rumpold01  
     

kovar

Znojmia logo nové -1  
      SŠPHZ - nové logo - barevné - celé  
         
     

Mediální partneři

 
      CRo-Brno-H-RGB Radio Proglas  
      RZ_LOGO_bezfrekv_pozitiv_negativ-fucsie Logo Radio Čas pro radost  
      RockMax_Logo_Horizont_Bez-frekv.pozitiv-negativ YCH5SYRE  
      Pořadatelé:    
      KSK Logo barevné-RGBspolecnost_jizdy_kralu    
      obec    
         
         
       banner4_234x60  
     

Mikroregion Východní Slovácko

Východní Morava

 
     

-------------------------------

ic

 

 

MIC Uherský Brod

MICUherské Hradiště

MIC Hluk