Mužský sbor Vlčnov | KSK Vlčnov

Unesco Jízda Králů

  

Mužský sbor Vlčnov

V  roce 2013 slaví sbor 10. výročí založení. Je příznačné, že první veřejné vystoupení se uskutečnilo v pátek 23. května 2003 v zahajovacím programu Jízdy králů. Veselé, rozverné, škádlivé, ale i milostné zpívání o ženách bylo úvodním představením sboru; k dnešnímu dni má za sebou více než stovku zpívaní na folklórních festivalech, přehlídkách a slavnostech.

Repertoárem vlčnovského mužského sboru jsou písničky z celého Slovácka, především ale z jeho východního regionu. A potom také ty, které mají bezprostřední vztah k Vlčnovu. Ovšem důležitější, než odkud písnička je, je její poselství a schopnost zpěváků tlumočit jej posluchačům. Slavný vlčnovský rodák, novinář a spisovatel Jan Janča ve vzpomínkách na své dětství o vlčnovském zpívání píše: „ Bývaly to krásné večery ve škole, kde jsme se cvičívali ve zpěvu a slavně to vypadalo, když jsme zpívali ať o hrubé či o litaniích v kostele. To nebyl zpěv placených zpěváků, to byl zpěv, který šel od srdce k srdci.“

Snahou i přáním členů Mužského sboru Vlčnov je pokračovat v tradici, o níž hovoří slavný rodák při vzpomínce na dobu před téměř 150 lety.

Pod vedením Petra Mikulce natočil v roce 2011 první CD nosič na kterém vystupují CM Čardáš, FS Vlčnovjan a Vlčnovské bůdové umělkyně. Sólo si zazpíval již zesnulý Rosťa Stloukal.

 

 

Mužský sbor Vlčnov

 

 

 

 

 

 

 

 

www.msvlcnov.estranky.cz

 

Video: smedoma

 

KSK Logo barevné-RGB

certifikát ic

.

Generální partneři

ministerstvo-kulturyzlinsky_kraj

Generální partneři

Logo Z group_nove 2018

Logo Ferromet

hopi

 

Hlavní partneři

CZUB NEW logo BLACK-1

Partneři

Vlcnov_zemedelska

Slovacke strojirny UB

ARAVER CZ

 

   

Mediální partneři

 
    YCH5SYRE Logo Radio Čas pro radost  
         
      CRo_Zlin_Z_RGB  
    Pořadatelé:    
    KSK Logo barevné-RGBspolecnost_jizdy_kralu    
    obec    

 

 

           banner4_234x60        

Mikroregion Východní Slovácko

Východní Morava

       

-------------------------------

ic

 

 

MIC Uherský Brod

MICUherské Hradiště

MIC Hluk