Galerie na Měšťance

Aktuální výstava


Protože jsme nemohli kvůli situaci s Covid-19 v letošním roce realizovat oblíbenou vánoční výstavu, prodloužili jsme tu stávající, která představuje známkovou tvorbu, ambigramy a ocelorytiny pana Jaroslava Tvrdoně z Vlčnova.
Rádi Vám galerii otevřeme ve všední dny kdykoliv během pracovní doby /na požádání v KSK/ anebo přijďte v neděli, kdy je otevřeno od 14 do 17 hodin. Kdo ještě neměl možnost výstavu zhlédnout, srdečně Vás zveme, přijďte se na jedinečné dílo pana Tvrdoně podívat. Výstava potrvá do 10. 1. 2021.
 

Galerie na Měšťance ve Vlčnově sídlí v budově bývalé měšťanské školy v jejím 1. patře. Při rekonstrukci budovy v roce  2005 vznikl nový reprezentativní prostor, po vyklizení bývalých tzv. národopisných sbírek a přestěhování knihovny, která je naproti galerie. V přední části je instalována stálá expozice Vlčnovský kroj a jeho vývoj a také představuje náš jedinečný fenomén a tradiční zvyk jízdu králů. 

Výstavy, které realizujeme ukazují a představují místní i regionální výtvarníky, umělce, fotografy, sběratele a mnohé jiné. Připomínáme i významná výročí spolků, počiny v obci, rodáky či tematické a oblíbené vánoční výstavy. Představují zde svá díla i tvůrci a výrobci lidových řemesel, tradičních rukodělných výrobků a lidé se vztahem k Vlčnovu, regionu či jízdě králů.

V Galerii na Měšťance se konají i cestopisné besedy a promítání, autorská čtení v rámci výstav, malá komorní vystoupení či vánoční tvoření. Přijďte se k nám podívat. 

Otevírací doba

Pondělí - pátek 9:00 - 15:00*
Neděle 14:00 - 17:00

*ve všední dny máme otevřeno na požádání v Klubu sportu a kultury Vlčnov /TIC/ nebo v místní knihovně /sousední místnost v budově/.
Po předchozím objednání /především pro skupiny/ telefonicky či mailem se můžeme domluvit na jiné době prohlídky.

Kontakt

tel: +420 572 675 130
mail: ksk@vlcnov.cz