Galerie na Měšťance

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA
ING. ANTONÍN PAVELČÍK, život s jízdou králů
 
Přijďte se podívat, srdeně Vás zveme!

Výstava potrvá do 30. 8. 2023

Fotogaĺerie z vernisáže zde...

Služba na telefonu 739 583 853 nebo 732 534 660.

 

Galerie na Měšťance ve Vlčnově sídlí v budově bývalé měšťanské školy čp. 477 v jejím 1. patře. Při rekonstrukci budovy v roce  2005 vznikl nový reprezentativní prostor, po vyklizení bývalých tzv. národopisných sbírek a přestěhování knihovny, která je naproti galerie. V přední části je instalována stálá expozice Vlčnovský kroj a jeho vývoj a také představuje náš jedinečný fenomén a tradiční zvyk jízdu králů. 

Výstavy, které realizujeme ukazují a představují místní i regionální výtvarníky, umělce, fotografy, sběratele a mnohé jiné. Připomínáme i významná výročí spolků, počiny v obci, rodáky či tematické a oblíbené vánoční výstavy. Představují zde svá díla i tvůrci a výrobci lidových řemesel, tradičních rukodělných výrobků a lidé se vztahem k Vlčnovu, regionu či jízdě králů.

V Galerii na Měšťance se konají i cestopisné besedy a promítání, autorská čtení v rámci výstav, malá komorní vystoupení či vánoční tvoření. Přijďte se k nám podívat. 

Otevírací doba

Pondělí - pátek 9:00 - 15:30*
Neděle 14:00 - 17:00

*ve všední dny máme otevřeno na požádání v Klubu sportu a kultury Vlčnov /TIC/ nebo v  knihovně Jana Janči /sousední místnost v budově/.
Po předchozím objednání /především pro skupiny/ telefonicky či mailem se můžeme domluvit na jiné době prohlídky.

Kontakt

tel: +420 739 583 853
mail: ksk@vlcnov.cz

Nejbližší akce