Galerie na Měšťance

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA
Hrátky s textilem - výtvarnice Jany Kubínové
Výstava je prodejní, bude možnost si oděvy vyzkoušet. Přijďte se podívat, srdeně Vás zveme! 

Výstava potrvá do 12. 11. 2023

Služba na telefonu 739 583 853 nebo 732 534 660.

 

Galerie na Měšťance ve Vlčnově sídlí v budově bývalé měšťanské školy čp. 477 v jejím 1. patře. Při rekonstrukci budovy v roce  2005 vznikl nový reprezentativní prostor, po vyklizení bývalých tzv. národopisných sbírek a přestěhování knihovny, která je naproti galerie. V přední části je instalována stálá expozice Vlčnovský kroj a jeho vývoj a také představuje náš jedinečný fenomén a tradiční zvyk jízdu králů. 

Výstavy, které realizujeme ukazují a představují místní i regionální výtvarníky, umělce, fotografy, sběratele a mnohé jiné. Připomínáme i významná výročí spolků, počiny v obci, rodáky či tematické a oblíbené vánoční výstavy. Představují zde svá díla i tvůrci a výrobci lidových řemesel, tradičních rukodělných výrobků a lidé se vztahem k Vlčnovu, regionu či jízdě králů.

V Galerii na Měšťance se konají i cestopisné besedy a promítání, autorská čtení v rámci výstav, malá komorní vystoupení či vánoční tvoření. Přijďte se k nám podívat. 

Otevírací doba

Pondělí - pátek 9:00 - 15:30*
Neděle 14:00 - 17:00

*ve všední dny máme otevřeno na požádání v Klubu sportu a kultury Vlčnov /TIC/ nebo v  knihovně Jana Janči /sousední místnost v budově/.
Po předchozím objednání /především pro skupiny/ telefonicky či mailem se můžeme domluvit na jiné době prohlídky.

Kontakt

tel: +420 739 583 853
mail: ksk@vlcnov.cz

Nejbližší akce