Galerie na Měšťance

V galerii aktuálně neprobíhá žádná nová výstava, na zdech jsou stále instalovány portréty sportovců Jakuba Tománka. Kdo z vás jedinečné kresby ještě neviděl, přijďte se určitě podívat.

Prostory galerie momentálně (kvůli rekonstrukci budovy Klubu sprotu a kultury) slouží ke zkouškám sborů, souborů, různým schůzkám, turnajům v šachu apod.
Je zde také částečně přestěhováno Turistické informační centrum, kde můžete koupit pohlednice, knihy, kalendáře, drobné dárky, turistické vizitky, známky, aj. Také Vám rádi poradíme a vyhledáme potřebné informace.
Otevřeno: služba na telefonu 739 583 853 nebo 732 534 660.
 

Galerie na Měšťance ve Vlčnově sídlí v budově bývalé měšťanské školy v jejím 1. patře. Při rekonstrukci budovy v roce  2005 vznikl nový reprezentativní prostor, po vyklizení bývalých tzv. národopisných sbírek a přestěhování knihovny, která je naproti galerie. V přední části je instalována stálá expozice Vlčnovský kroj a jeho vývoj a také představuje náš jedinečný fenomén a tradiční zvyk jízdu králů. 

Výstavy, které realizujeme ukazují a představují místní i regionální výtvarníky, umělce, fotografy, sběratele a mnohé jiné. Připomínáme i významná výročí spolků, počiny v obci, rodáky či tematické a oblíbené vánoční výstavy. Představují zde svá díla i tvůrci a výrobci lidových řemesel, tradičních rukodělných výrobků a lidé se vztahem k Vlčnovu, regionu či jízdě králů.

V Galerii na Měšťance se konají i cestopisné besedy a promítání, autorská čtení v rámci výstav, malá komorní vystoupení či vánoční tvoření. Přijďte se k nám podívat. 

Otevírací doba

Pondělí - pátek 9:00 - 15:00*
Neděle 14:00 - 17:00

*ve všední dny máme otevřeno na požádání v Klubu sportu a kultury Vlčnov /TIC/ nebo v místní knihovně /sousední místnost v budově/.
Po předchozím objednání /především pro skupiny/ telefonicky či mailem se můžeme domluvit na jiné době prohlídky.

Kontakt

tel: +420 739 583 853
mail: ksk@vlcnov.cz

Fotogalerie

Nejbližší akce

28. 5. 2022 – 29. 5. 2022

Jízda králů Vlčnov 2022