O Klubu sportu a kultury Vlčnov

Klub sportu a kultury Vlčnov (KSK) je příspěvkovou organizací a jejím zřizovatelem je Obec Vlčnov. Hlavním posláním činnosti KSK je zajišťovat pro občany a společenské organizace ve Vlčnově širokou nabídku kulturních a sportovních možností a služeb. Jednou z důležitých funkcí KSK je rovněž jeho využití jako tělocvična pro místní ZŠ.

Budova klubu je situována ve středu vesnice na návsi vedle obchodního domu „U Krála“. Provoz KSK byl slavnostně zahájen v lednu 1977. Tomu předcházely tři roky výstavby budovy klubu, při nichž byly na stavbě občany Vlčnova odpracovány desetitisíce brigádnických hodin v akci Z. Podrobnosti o výstavbě klubu a pozdějších stavebních úpravách až do současnosti najdete zde.

Za let 35 let provozu proběhlo v klubu kolem 1500 kulturních, sportovních a zábavních akcí. Každoročně klub hostí plesy i taneční zábavy, koncerty, výstavy a folklorní vystoupení, konají se zde volby, předvánoční trhy i další společenské akce. V běžném provozu využívá základní škola velký sál pro hodiny tělesné výchovy, nacvičují zde taneční a hudební soubory klubu. Dále v klubu trénují oddíly nohejbalu, volejbalu a fotbalu, cvičí ženy, šachisté, nacvičovali zde sokoli na slet, trénují zde mladí hasiči a další.V klubovnách probíhají schůze místních spolků, zasedá zde obecní zastupitelstvo, Společnost Jízdy králů a výbor klubu.

Největší akcí, kterou KSK každoročně pořádá, je Jízda králů Vlčnov, tradiční folklórní slavnosti, které probíhají poslední květnový víkend od pátku do neděle po celé vesnici. Několik stovek účinkujících vystupuje, zpívá, hraje a tančí v KSK Vlčnov, po vesnici a v amfiteátru V Jamě pro několik tisíc diváků z celého světa.