Nohejbal

Nohejbal má ve Vlčnově více než 30ti letou tradici, kdy se o jeho razmach zasloužil mimo jiné i pan Karel Prchlík, na jehož počest se v roce 2020 pořádal již 26. ročník nohejbalového turnaje trojic nazvaný Memoriál Karla Prchlíka. Turnaj je jedním z nejdéle hraných turnajů v republice a každoročně se ho účastní mnoho kvalitních a špičkových hráčů z Česka a Slovenska. Vlčnovský nohejbal se hrál vrcholově přibližně před 8-mi lety ,kdy borci postoupili do druhé ligy. Poté však v klubu nastal úpadek a Vlčnov se neúčastnil žádné soutěže až do roku 2017, kdy se spojili nadšení hráči z Vlčnova, Míkovic, Strážnice a Vracova a pokouší se opět zapsat do podvědomí aktivních nohejbalistů. V současnosti máme za sebou jednu sezónu v krajském přeboru  KNS, kde jsme se umístily na předposledním 5. místě.

Pro trénink v zimním období využíváme sportovní halu ve Vlčnově 1x týdně  a pokud počasí dovolí, tak se scházíme i na zrekonstruovaném hřišti s umělou trávou v Míkovicích. V létě pak máme k dispozici antukové hřiště ve Vlčnově a opět hřiště v Míkovicích, kde je dobré zázemí, o které se dobře stará místní spolek nohejbalový nadšenců.
Kromě krajské soutěže probíhá v okolí Uherského Hradiště každoročně několik dalších místních turnajů ,kterých se účastníme, v Míkovicích jich borci pořádají asi 6. Jsem rád, že můžeme s Míkovicemi tak úzce spolupracovat a těším se na další společné velké i malé nohejbalové úspěchy.